wymiany akumulatora podtrzymać napięcie

Dobre samopoczucie właściciela samochodu jest nierozerwalnie związane ze sprawnym uruchomieniem auta. A to zapewnia dobry akumulator, który wymaga jednak okresowej wymiany. Częsta eksploatacja powoduje, że trzeba tego dokonać, co 5 lat. Pod uwagę należy wziąć odpowiednie napięcie baterii, które nie może być niższe niż 12 V, w takim przypadku zakup nowego urządzenia jest po prostu konieczny. Jaka wiedza jest niezbędna na temat wymiany akumulatora z podtrzymaniem napięcia?

Dlaczego tak ważna jest wymiana akumulatora z podtrzymaniem napięcia?

Nowoczesne samochody naszpikowane są elektroniką i z tego powodu tak ważna jest wymiana akumulatora z podtrzymaniem napięcia. Co się stanie po odłączeniu dopływu energii elektrycznej z akumulatora? W samochodzie bez stałego dopływu prądu dojdzie do utraty zapisanych elektronicznie ustawień, które są znaczące dla eksploatacji samochodu. Jakie to parametry? Znikną ustawienia foteli, lusterek, sprzętu audio, klimatyzacji i kierownicy. Nastąpi także wyzerowanie danych związanych z licznikiem przebiegu w samochodzie.

Co zrobić, aby podczas wymiany akumulatora podtrzymać napięcie?

Znane są dwie metody na wymianę akumulatora z utrzymaniem stałego dopływu energii elektrycznej to znaczy: wykorzystanie dodatkowej baterii lub wykorzystanie prostownika. Z którego sposobu skorzystać? Najczęściej właściciele pojazdów lub mechanicy samochodowi podczas wymiany akumulatora z podtrzymaniem napięcia dokonują jego podłączenie do przewodów dodatkowej baterii samochodowej. Ważne! Przed odłączeniem starego akumulatora, trzeba sprawdzić, czy przewody do nowego akumulatora są odpowiednio podłączone. Kolejny krok to odłączenie wyeksploatowanego akumulatora, rozpoczynając czynność od minusa a następnie plusa. Podczas podłączania dodatkowej baterii, trzeba zachować specjalne środki ostrożność, aby nie doszło do jakichkolwiek skoków napięcia ani zwarć.

Jak wymienić akumulator z podtrzymaniem napięcia wykorzystując prostownik?

Sprawdzonym sposobem, który jest często używany zarówno przez profesjonalistów i laików przy wymianie akumulatora z podtrzymaniem napięcia jest skorzystanie z prostownika. Jaki prostownik można wykorzystać? Powinien działać jak zasilacz, a także zapewnić możliwość ładowania z wykorzystaniem gniazda zapalniczki, działającego po wyłączeniu stacyjki. Kolejny krok to podłączenie prostownika do prądu, natomiast jego końcówki do zapalniczki i odpalenie opcji podtrzymywania napięcia / tryb zasilacza.

Jak należy się przygotować do bezpiecznej wymiany akumulatora?

Przed dokonaniem czynności zmierzających do wymiany starego akumulator na nowy, trzeba zadać o ustawienie samochodu na twardym i równym podłożu. Kluczyki od pojazdu trzeba mieć przy sobie oraz zachować szczególną ostrożność w trakcie wykonywania wszystkich czynności. Niezbędne jest wyposażenie się w odzież ochronną to znaczy: rękawice i okulary z tworzywa sztucznego. Ważne! Akumulator należy trzymać w pozycji pionowej, dbając, aby nie wypadł z rąk.

W czasie wymiany baterii cały proces należy rozpocząć od odkręcenia minusowej klemy, po czym plusowej a następnie mocowania akumulatora. Kolejny krok to zamocowanie nowej baterii, pracę trzeba rozpocząć od zacisku plusowego. Trzeba pamiętać, o trwałym unieruchomieniu akumulatora. Najkorzystniej będzie zlecić wymianę akumulatora z podtrzymaniem napięcia specjalistom, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu takich działań. Nasi pracownicy są profesjonalistami w dziedzinie akumulatorów i wykonają te czynności sprawnie i dokładnie.

Jedną z usług świadczonych przez nasz zespół jest kontrola i sprawdzanie sprzedawanych akumulatorów zarówno standardowych kwasowo-ołowiowych jak i litowych, GEL, wapniowych. Prowadzimy dystrybucję baterii do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, łodzi, kamperów, maszyn budowlanych i rolniczych, quadów, maszyn sprzątających itd. W swojej ofercie sprzedażowej posiadamy akumulatory uznanych marek polskich i zagranicznych: Centra, Amega, Banner, Bosch, Duracell, Exide, Trojan, Landport, Yuasa, Varta, Uruchom, Bpower, Optima. Zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszych usług.

2.8/5 - (5 votes)

Zobacz także