Gdzie naładować akumulator Poznań

Pora zimowa to bardzo trudny okres dla samochodów oraz ich akumulatorów. Niskie temperatury powodują zagęszczenie oleju, sól na drogach z kolei wpływa na rozwój korozji. Silne mrozy wpływają również negatywnie na stan akumulatora zmniejszając jego pojemność i powodując szybkie rozładowanie. Akumulator rozładowany w porze zimowej może spowodować dłuższe unieruchomienie pojazdu, dlatego warto regularnie dbać o ładowanie takiego urządzenia. Co jednak zrobić w przypadku rozładowania i unieruchomienia pojazdu? Czy ktoś wie Gdzie naładować akumulator Poznań?

Gdzie naładować akumulator Poznań?

Ładowanie akumulatora za pomocą kabli

Bardzo popularną metoda „podładowania akumulatora” tak aby uruchomić samochód jest skorzystanie z kabli rozruchowych. Jest to jednak metoda doraźna, która co prawda pozwoli na uruchomienie pojazdu, jednak nie zapewnia ona całkowitego naładowania akumulatora.

Korzystanie z kabli rozruchowych nie wymaga dostępu do źródła zasilania 230V. Przewody takie kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych i można je znaleźć w wielu marketach, na stacjach benzynowych, itp. Kable takie zajmują niewiele miejsca, więc warto zawsze wozić je ze sobą. Oczywiście potrzebny jest również drugi samochód ze sprawnym akumulatorem, od którego „pożyczamy” prąd. Warto poprosić o pomoc właściciela któregoś z zaparkowanych w pobliżu pojazdów lub wezwać pomoc drogową oferującą awaryjne uruchamianie pojazdów na kable.

Sam proces uruchamiania auta na kable polega na połączeniu ze sobą biegunów dodatnich akumulatora „dawcy” i „biorcy” oraz biegunów ujemnych tych pojazdów (można też podłączyć minus dawcy do masy, czyli dowolnego elementu metalowego silnika biorcy – jeśli jednak zależy nam na podładowaniu akumulatora to połączenie plusów i minusów jest odpowiednim rozwiązaniem). Po kilku minutach oczekiwania można podjąć próbę uruchomienia pojazdu. Po uruchomieniu silnika można odłączyć przewody.

Pamiętajmy, że uruchomienia na kable to tylko doraźna pomoc! Akumulator który ma problem z rozruchem wymaga naładowania!

Niektórzy użytkownicy pojazdów uważają, że pokonanie kilkuset kilometrowej trasy, sprawi, że alternator naładuje nasz akumulator. Nic bardziej mylnego! Jeśli mamy „pusty” akumulator to alternator będzie go ładował „całym” dostępnym prądem, co może wpłynąć na żywotność akumulatora. Najlepszym sposobem będzie po prostu naładować akumulator korzystając z prostownika po przyjeździe do domu.

Jeśli nie posiadamy prostownika, lub nie chcemy się „bawić” w odkręcanie korków, ładowanie w salonie koło kanapy, to zapraszamy do naszego sklepu gdzie możemy dla Państwa przeprowadzić serwis akumulatora i wydać zastępczy na czas reanimacji.

Korzystanie z prostownika

Ładowanie akumulatora Poznań

 

Prostowniki to niedrogie urządzenia, które są w stanie awaryjnie podładować akumulator lub naładować go do pełna. Najlepiej jest ładować akumulator wymontowany z pojazdu, znajdujący się w suchym miejscu posiadającym dobrą wentylację. Wystarczy podłączyć przewody prostownika do odpowiednich biegunów, a następnie uruchomić prostownik. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje od kilku do kilkunastu godzin, ale jeśli zależy nam tylko na delikatnym podładowaniu baterii w celu uruchomienia pojazdu to wystarczy kilkanaście minut ładowania.

Ładowanie akumulatora Poznań – pomoc doświadczonych fachowców

Nie każdy ma wiedzę, czas lub możliwość samodzielnego naładowania akumulatora. Na szczęście specjaliści ze sklepu Aku-poznan.pl nie tylko oferują sprzedaż akumulatorów, ale również usługi z zakresu ich ładowania. Oprócz profesjonalnego i skutecznego uruchamiania pojazdów z rozładowanymi akumulatorami, firma ta oferuje ocenę stanu technicznego baterii. Dzięki temu wiadomo czy nadaje się ona do dalszej eksploatacji lub wymiany.

4.6/5 - (10 votes)

Zobacz także