Wymiana akumulatora w systremie Start Stop Poznań

Wymiana akumulatora w Start Stop powinna być przeprowadzona zgodnie z instrukcją dołączaną do danego samochodu. Cała procedura wymaga również wyposażenia się w odpowiednie narzędzia i posiadanie wiedzy niezbędnej do wykonania poszczególnych czynności. Nieprawidłowy przebieg wymiany nie zapewni zaopatrzenia auta w energię elektryczną i uniemożliwi uruchomienie samochodu. Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów lepiej powierzyć wymianę akumulatora fachowcom, którzy, na co dzień zajmują się takimi pracami i wykonają to zadanie z zachowaniem wszelkich standardów.

Wymiana w Start Stop – usługa świadczona przez sklep z akumulatorami w Poznaniu

Samochody z systemem Start Stop wykorzystywane są najczęściej do jazdy po mieście, a to wymaga częstego wyłączania i włączania silnika, ponadto są bogato wyposażone w urządzenia o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną np. podgrzewane fotele, system audio, nawigacja. A to wszystko powoduje, że pojazdy potrzebują specjalnych akumulatorów o wydłużonej żywotności. Producenci samochodów dążąc do zaspokojenia wszystkich wymagań nowoczesnych samochodów zaprojektowali systemy zarządzania energią z akumulatorów, BMS, którego funkcją jest współpraca z oprogramowaniem pokładowym.

Wbudowane czujniki monitorują działanie całego systemu i uniemożliwiają nierównomierne naładowanie akumulatora, chroniąc go przed uszkodzeniem. Konieczność wymiany akumulatora w Start Stop wiąże się z zakupem odpowiedniego urządzenia. Aby wybrać właściwie warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa obsługi sklepu, która świadczy również bezpłatną usługę wymiany akumulatorów w systemie Start Stop w Poznaniu: https://aku-poznan.pl/.

Który akumulator jest odpowiedni do Start Stop?

Akumulator do Start Stop

Korzystając z fachowego doradztwa pracowników sklepu z akumulatorami w Poznaniu, można zakupić akumulator, które będzie posiadał taką sama moc i takie same wymiary jak ten oryginalny. Akumulatory obsługujące system Start Stop to AGM i EFB. Ważne!

O czym trzeba pamiętać podczas wymiany akumulatora?

Jeżeli dotyczy to samochodu wyposażonego w konkretny system zarządza energią z akumulatora trzeba uwzględnić, że nowoczesnych autach niezbędna może okazać się jego adaptacja. Często zakupiony pojazd wymaga tylko wczytania akumulatora, ale trzeba wcześniej pomyśleć o takiej opcji. Obsługa sklepu z akumulatorami w Poznaniu od 14 lat działa w tej branży i posiada duże doświadczenie i wiedzę zawodową, dlatego adaptacja akumulatora w Start Stop przebiegnie bezproblemowo. W prosty sposób uda się usunąć istniejące błędy pojawiające się na wyświetlaczu pokładowego komputera. Jeżeli będzie taka potrzeba pracownik zresetuje błędy poprzez usunięcie ich za pamięci. Warto zaufać profesjonalistom i uniknąć niepotrzebnych problemów.

Wymiana akumulatora w Start Stop w Poznaniu zapewni prawidłowe działanie samochodu

Producenci samochodów często wykorzystują działanie systemów (otwartych), które umożliwiają dodanie elementów do akumulatora pochodzących z baterii zastępczej bez konieczności pełnego programowania elektroniki w samochodzie. Jednak w przypadku producentów, którzy działają na tak zwanych systemach zamkniętych niezbędne jest programowanie i kodowanie nowego akumulatora.

4.8/5 - (10 votes)

Zobacz także