Zdanie Starego Akumulatora w Poznaniu

Akumulatory są niezbędnymi urządzeniami do rozruchu pojazdów, ale po zakończonym okresie ich użytkowania stają się niebezpieczne dla środowiska naturalnego. W Wielkopolsce kierowcy poznali odpowiedni i co ważne zgodny z prawem sposób na uniknięcie skażenia środowiska, a jest to zdanie starego akumulatora w firmie Aku-Poznań.pl od razu przy zakupie nowego. Tutejszy sklep z akumulatorami należący do sieci Uruchom.com przyjmuje nieodpłatnie stare akumulatory, realizując w ten sposób zapisy ustawy z 24 kwietnia 2009 roku o bateriach i akumulatorach.

Ważne! W Polsce obowiązuje zakaz wyrzucania zużytych baterii do pojemników na śmiecie, ponieważ substancje znajdujące się w ich wnętrzu doprowadziłyby do skażenia wody i gleby. Właściciele samochodów często zadają pytanie czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?

Zdanie starego akumulatora Poznań

Konieczność wymiany akumulatora wiąże się z odpowiednim jego zagospodarowaniem. Jak już wiadomo, ustawa jasno określa konieczność odebrania od kupującego zużytego egzemplarza. W przypadku nie wyrażenia na to zgody przez klienta, sprzedawca jest zobowiązany do pobrania opłaty depozytowej w kwocie 30 złotych. Celem takiego zapisu jest przeciwdziałanie wyrzucaniu tych urządzeń do kontenerów na odpady biologiczne.

Można również stwierdzić, że zdanie starego akumulatora w Poznaniu w sklepie z akumulatorami https://aku-poznan.pl/, jest dużym udogodnieniem dla osób kupujących nowe urządzenie. Nie muszą zmagać się z problemem – gdzie zdać akumulator, aby przyczynić się do wspólnego dbania o środowisko a także uniknąć kary grzywny. Odebrane przez sklep w Poznaniu akumulatory przekazywane są do recyklingu, dzięki czemu następuje odzysk wartościowych części, natomiast szkodliwe substancje są unieszkodliwiane. Nie należy pozostawiać zużytych baterii w garażach czy komórkach, ponieważ może dojść do rozszczelnienia obudowy i wycieku elektrolitu czyli kwasu siarkowego.

Zdanie starego akumulatora przy zakupie nowego w Poznaniu to optymalne rozwiązanie

Zdanie starego akumulatora w Poznaniu jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba poszukiwać firmy, która zajmuje się utylizacją tych urządzeń i ponosić dodatkowych kosztów. Kupując nowy akumulator w sklepie zajmującym się ich dystrybucją i upoważnionym do zbierania zużytych urządzeń rozwiązuje się dwa problemy jednocześnie. Sklep już od 14 lat sprzedaje wysokiej jakości akumulatory pochodzące od uznanych światowych i polskich marek, świadcząc również bezpłatne usługi montażu i demontażu akumulatorów samochodowych. Podczas wykonywania tych czynności pracownik sklepu przeprowadza konserwację czopów i klem ułatwiając przepływ energii elektrycznej.

To nie jedyne darmowe usługi, z jakich można skorzystać kupując nowy i zdając stary akumulator w Poznaniu. Dostępne są również darmowe testy urządzeń do rozruchu takie jak: konduktacyjny i obciążeniowy. Ponadto obsługa klienta świadczy profesjonalne doradztwo przy wyborze nowego akumulatora. Ważne! Ustawa z 2009 roku nie wskazuje czy wymiana starego urządzenia dotyczy tylko zakupu w sklepie stacjonarnym, ponieważ jest to obowiązek, niezależny od sposobu zakupu i dostarczenia towaru do klienta.

Sklep z akumulatorami w Poznaniu sprzedaje nie tylko nowe, ale również używane akumulatory, którym przywrócono nowe życie, są one kontrolowane pod kątem przydatności i sprawności. Nie można zapominać, że recykling akumulatora ma na celu odzyskanie materiałów, które będzie można powtórnie przetworzyć i wykorzystać do produkcji innych produktów, co pozwala zredukować nakłady.

5/5 - (7 votes)

Zobacz także